Video prodüksiyon hizmet türümüzle markanızın bilinirliğini dijitalle arttırıyoruz!

Video prodüksiyon, bir video içeriğinin fikir aşamasından son ürüne kadar geçen süreçlerin yönetilmesini, uygulanmasını ve tamamlanmasını sağlar. Bu hizmet türü özellikle ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacak markaların video prodüksiyon ajansı ile anlaşarak, bu hizmet türünü almaları, marka bilinirliği inşa etmek için önemlidir. 

 

 

Video Prodüksiyon Süreci

 

Video çekimleri için markadan gelen “özel talepler" doğrultusunda işe başlanır. Bunun için ilk olarak fikir geliştirme süreci, bu işlemlerin ilk adımıdır. Video çekimleri şu aşamalardan oluşur:

 

  • Fikir Geliştirme: Projenin konsepti geliştirilir. Hedef kitle, mesaj, tarz ve ton gibi unsurlar belirlenir.
  • Senaryo kurgusu: Konsept belirlendikten sonra, senaryo yazımı ile sürece devam edilir. Senaryo, projenin ana hatlarının belirlendiği yerdir. Diyaloglar, karakterler, sahne ve diğer unsurları içerir.
  • Pre-Prodüksiyon: Projenin hazırlık aşamasını ifade eder. Bu aşamada, lokasyonlar, oyuncular, ekipmanlar ve takvim gibi unsurlar belirlenir.
  • Post-Prodüksiyon: Çekim işlemleri bitirildikten sonra post-prodüksiyon aşamasına geçilir. Videoya ait tüm unsurlar kurgulanır.
  • Dağıtım: Artık sadece projenin belirlenen hedef kitleye dağıtım işlemi kalmıştır. Bu süreçte video çekim sürecinin önemi kadar önemli bir iş bölümünü kapsar.

 

Video Prodüksiyonunda Pazarlama ve Dağıtım Stratejileri

 

Günümüzde her marka, dijital pazarlama süreçlerini, sektöründe daha da etkin olmak için etkili kullanmak istiyor. Videolar, ürün veya hizmetleri tanıtmak, hedef kitleye ulaşmak ve marka bilinirliği yakalamak adına oldukça önemli bir pazarlama stratejisidir.

 

Bu stratejiler:

 

  • Hedef Kitle Belirleme: Video prodüksiyonu için tüm işlemlerin başarılı olması için, hedef kitle doğru bir şekilde belirlenmelidir. İzleyiciler kimdir, neyi sever, hangi platformları kullanır gibi sorular göz ardı edilmemelidir.
  • Sosyal Medya Pazarlaması: Video pazarlamasının en etkili yöntemlerinden birisidir. 
  • Web Sitesi: Web sitelerine video içerikler yüklenerek hedef kitleye mesajlarınızı daha etkili verebilirsiniz. Kullanıcılar için daha ilginç ve akılda kalıcı deneyimler ortaya çıkartmak için önemlidir.
  • TV Reklamları: Televizyon reklamlarının hala etkili bir pazarlama stratejisi olarak kullanılması sizi şaşırtmasın. Bu iş tamamen hedef kitle ve davranışları ile markanın belirlediği stratejiler ile alakalıdır.

Video prodüksiyon şirketi arayışı ile, markanızın bu alanda faaliyetlerde bulunmasını istiyorsanız Apolitik Dijital burada!

 

Video Prodüksiyon Firmaları ile Markanız Büyüsün!

 

Video prodüksiyonun öneminden bahsetmiştik, markanızın ihtiyaç duyduğu her an prodüksiyon hizmetleri ile markanızı en efektif şekilde temsil ediyoruz.

 

Profesyonel video ekipmanları ve çekimi ile markanızı rakiplerinizin önüne geçirin. Video prodüksiyon nedir, ne işe yarar gibi soruları markanızın geleceği adına sormaya başladıysanız, eyleme geçerek markanızı hedef kitleniz üzerinde daha da bilinir yapabilirsiniz.

 

Marka ve ürün tanıtımınızı ajans bünyemizde gerçekleştirdikten sonra sizler için en kaliteli hizmeti veriyor, tanıtımının gerçekleşeceği ürün, hizmet türünü en etkili şekilde hedef kitlenizle buluşturuyoruz.

Bırakın dijital politikanızı Apolitik oluştursun!