Sosyal medya danışmanlığı; kişi, kurum veya markaların sosyal medya stratejilerini belirlemek olarak tanımlanabilir.

Sosyal medya danışmanlığı; kişi, kurum veya markaların sosyal medya stratejilerini belirlemek olarak tanımlanabilir. Bu sayede sosyal medya danışmanlığı verilen kişilerin, markaların sosyal medyada daha ön planda olması beklenir. Sosyal medya danışmanları, içerik geliştirme ve üretmek, organik trafik ve takipçi sağlamak, sosyal medyada tanıtımı gerçekleştirilecek ürün veya hizmetlerin reklam çalışmalarını yönetmek, sosyal medya pazarlama fikirleri geliştirme gibi temel görevleri bulunur. 

 

Sosyal Medya Danışmanlığı Nasıl Yapılır? Neleri İçerir?

 

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti verilen kişilerin, markaların veya kurumların ihtiyaçları belirlenir. Sosyal medya danışmanlık hizmeti alan markalar (kişi veya kurumlar) için şunlar gerçekleştirilir;

 

  • Marka analizi: markanın ürün ya da hizmetlerini tanımak ve daha etkili kampanyalar yürütmek için marka analizi oldukça önemlidir.
  • Rakip analizi: Rakip analizi ile rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini keşfedebilirsiniz. Bu sayede Potansiyel müşteri havuzundan daha büyük pay alabilecek reklam kampanyaları gerçekleştirilir.
  • İçerik geliştirmek ve üretmek: Sosyal medya danışmanı, marka adına müşteri ihtiyaçlarını ve eksik gördüğü alanları belirleyerek kreatif içerik fikirleriyle bu boşluğu doldurur. İçerik fikirleriyle beraber daha etkili reklam kampanyaları oluştururken, hedef kitleniz üzerinde marka hatırlanabilirliği sağlamış olur.
  • Organik trafik ve takipçi sağlamak: Organik trafik ve takipçi artışı yakalamak, sosyal medya danışmanlığı hizmet türünün içerisindeki en önemli maddelerden birisidir. Markanızı büyütürken tamamen organik bir trafik hedefi belirlemek oldukça önemlidir. Bu sayede daha etkili ve ses getirebilir adımlar atmış olursunuz.

 

 

Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları 

 

Kişisel Sosyal Medya Danışmanlığı, Markanın (kişiler, kurumlar) potansiyeli, hedefi, hitap ettiği kitle ve en önemlisi sosyal medya danışmanı tarafından belirlenen pazarlama stratejilerine göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla sosyal medya danışmanlığı için fiyat arıyorsanız, genel bir ücretlendirmeden söz etmek imkansızdır. Sosyal medya danışmanlık ücretleri için bir teklif arıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bahsi geçen tüm adımları uyguladıktan sonra en doğru fiyat politikasıyla markanız için destek sağlıyoruz. 

 

Kişisel Sosyal Medya Danışmanlığı

 

İsminizi bir marka haline getirmek için sosyal medya danışmanlığına ihtiyaç duyabilirsiniz. Kişiye özel sosyal medya danışmanlık hizmetlerimiz ile isminizi marka haline getirebilirsiniz. Sosyal medyanın gücünü en etkili şekilde kullanarak danışmanlık faaliyetleri verirken, kişisel hesaplarınızı büyütmek, hedef kitleniz üzerinde isminizi marka haline getirmek için stratejik planlamalar gerçekleştiriyoruz. Bizimle iletişime geçerek tüm süreci beraber yürütebiliriz. Etkili bir planlama almak için Apolitik her zaman burada!